Особливості дитячого харчування в Японії, вимоги до приміщення кухні та працівників — це головні аспекти, які Олена Зеленська дізналася сьогодні від японського шкільного дієтолога.
Молодша школа Когай.
У ній навчаються діти з першого до шостого класу. Олену зустрів директор, працівники закладу та першокласники.
Олена Зеленська обговорила зі шкільним дієтологом особливості дитячого харчування в Японії. Місцеві обіди за державними нормативами становлять третину від денної норми їжі дитини. У кожній школі обов’язково є дієтолог, котрий створює збалансовану систему харчування.
«Наявність дієтолога у школі дуже важлива, і мені хотілося б, щоб це втілили й в Україні», — зазначила дружина Президента.
Зайти до кухні неможливо, адже тут дотримуються суворих санітарних норм. Працівники потрапляють всередину у змінному одязі та в масці. Особливий інтерес в Олени викликало питання про те, як харчуються діти з алергією. Дієтологи консультують батьків школярів щодо індивідуальної харчової непереносимості. На початку кожного місяця працівники школи надсилають батькам меню, щоб вони могли проконтролювати харчування дитини.
Обідають учні просто у класі, причому діти беруть активну участь у процесі підготовки та прибирання: є чергові, які роздають їжу та наводять лад у школі. Це є обов’язком кожного учня, адже виховує в них дисциплінованість.
Олена також відвідала уроки фізичної культури та дізналася, що тут діти також максимально залучені до процесу: вони вимірюють час, за який їхні однокласники складають нормативи та записують результати. Це допомагає відчути власну відповідальність і навчитись піклуватися про інших.